Bezstarostná letní jízda

22. 6. 2016

Jak prožít léto v pohodě

Určitě i ti největší pracanti si v červenci a srpnu užívají volné dny, a alespoň na chvíli odloží svůj mobil nebo notebook. Místo na monitor počítače a televizní obrazovku je lepší koukat do ohně táboráku nebo pozorovat krásy přírody. Ať už se rozhodnete vzít rodinu na chatu, sami v karavanu cestovat z místa na místo nebo s přáteli trávit léto pod širákem, můžete využít naše tipy, které vám letní dny zpříjemní a v mnohém ulehčí. Vždycky může nastat situace, v níž vám nejrůznější vychytávky přijdou vhod.

Letní noci pod širým nebem 

Ani trochu netoužíte po dovolené v luxusním hotelu, ale zato se moc rádi touláte přírodou? Přibalte si do batohu praktického pomocníka, jakým je křesadlo do nepohody. Co umí? S jeho pomocí snadno a rychle zapálíte ohníček, kdykoliv budete potřebovat. Poslouží vám i za vlhkého počasí a při nízkých teplotách, a to v jakékoliv nadmořské výšce. Nouzový zapalovač se vám v terénu může opravdu hodit, zvláště když s trampingem teprve začínáte.

Křesadlo

Víte, že…

1. Tramping vznikl v polovině 19. století v USA jako hnutí chudých lidí, kteří svým pobytem v přírodě, bez prostředků a vybavení, dávali najevo, že neuznávají přehnanou honbu za úspěchem a penězi.

2. V Čechách se trampování rozšířilo po 1. světové válce. Jeho příznivci si vytvořili vlastní zvyky, skládali trampské písničky a věnovali se některým sportům, např. volejbalu a kanoistice.

3. I dnes se trampingu věnuje spousta nadšenců, kteří mají smysl pro romantiku i přátelství a kterým nevadí nepohodlí. Uprostřed přírody s kamarády nacházejí ten nejlepší odpočinek a zábavu.

Na samotě u lesa

Že by vás dovolená s batohem na zádech a pod stanem moc nebavila? Pak možná patříte k vášnivým chalupářům a každé léto nejraději prožíváte na vaší chalupě po babičce. A je jedno, zda vaše roubenka stojí blízko lesa, u rybníka či v horách. Kdo rád zahradničí, zavařuje nebo kutí, pro toho ideálnější varianta trávení letních prázdnin asi neexistuje.

Až v parném létě zase pojedete na chalupu nebo chatu, vybavte se novinkou, kterou ocení hlavně všichni pivaři. Jedná se o nerezový půllitr Iron Chiller, který je ideální pivní sklenicí na grilovačku či letní párty. Má totiž dvojitou stěnu, díky níž zůstane nápoj dlouho chladný. Tak ať vám pivko i v horku dobře chutná!

Nejen pro počítačové fanatiky

Opravdu se ani během letní dovolené nemůžete obejít bez notebooku? Pak si alespoň zajistěte příjemné osvěžení. Stačí si pořídit kapesní větráček, který se nabíjí přes USB port a který s vámi pocestuje, kam budete chtít. Malý větráček vás ochladí a únava z horka vám nehrozí.

Autor: Obchod s dárky