Brrr, zima přichází aneb To chce nohy v teple

23. 10. 2015

Jak tradici zouvání narušily seriály ze západu

Také se po návratu domů automaticky přezouváte do svých oblíbených bačkor? Zatímco dřív u nás bylo domácností, kde se nepřezouvalo, opravdu málo, dnes tradice zouvání pomalu mizí. Hostitelé už tak pravidelně nenabízejí návštěvě domácí pantofle a mít na chodbě botník s velkou lžící na obouvání, bude možná brzy světová rarita. Proces s přezůvkami nám přišel tak nějak normální, než začala televize vysílat americké či francouzské seriály a filmy. Po vzoru jejich hrdinů podlehli i někteří Češi západnímu trendu „nepřezouvání“.

Domácí obuv s vtipným motivem

Chodit po vlastním bytě v lodičkách nebo značkové sportovní obuvi se vám nechce? Ale ani vám nepasuje přezouvat se do nudných bačkor nebo epesních papučí s bambulkou, které vám uháčkovala babička k svátku? Pořiďte si na doma něco mnohem lepšího.

Pánové určitě nepohrdnou domácí obuví, jako jsou sexy papuče s prsama z příjemně měkkého plyše. Slušet budou „hlavě rodiny“ i nečekané návštěvě. Variantou pro něžné pohlaví jsou neokoukané pantofle s pindíkem, které dámskou nožku perfektně zahřejí. Tomu, kdo se řídí heslem „To chce klid a nohy v teple“, pohodlíčko dopřejí vyhřívané pantofle. Tyto praktické přezůvky se zahřívají pomocí USB portu v počítači a potěší každého zimomřivce.

Další papučový národ? Světe div se, Japonci

Věděli jste, že kromě nás a slovenských sousedů mají domácí obuv v oblibě i Japonci? Je to tak – a přezouvají se takřka všude. Údajně mají i papuče, kterým by se dalo říct „záchodové“, pak jsou ty do sprchy a spousta dalších speciálních přezůvek. Až budete v Japonsku a zapomenete se na určeném místě přezout, nedivte se, že se na vás hostitelé nepodívají zrovna přívětivě. A pokud byste Japonce pozvali k sobě na návštěvu, přinesli by si s sebou vlastní pantofle.

Japonské pantofle

Kauza domácích papučí

Ve sporu, zda se přezouvat nebo ne, asi nebude žádný vítěz. Jen na vás záleží, jak si to doma zařídíte. Někdo chodí po bytě v teplých ponožkách, jiný si lebedí v hebkých bačkorách. Jsou ale i zastánci západního „nezouvacího“ stylu, kterým nevadí v botách běhat po kuchyni nebo hupsnout třeba na gauč. Jako v těch slavných amerických filmech… 

Autor: Obchod s dárky