Chcete zhubnout? Pomůžou vám trekingové hole

5. 8. 2015

Trávíte rádi volný čas venku, ale chůze je pro vás příliš pomalá a běhat se vám nechce? Zkuste přijít na chuť severské chůzi, které se může věnovat takřka každý. Nordic Walking je super pohybová aktivita pro mladou generaci i seniorský věk. A k čemu je chůze s hůlkami dobrá? Když ji budete provozovat pravidelně, zlepšíte si fyzickou kondici a také se postupně zbavíte nadbytečných kil.

Buď fit s trekingovými holemi

Nordic walkingPokud máte sedavé zaměstnání a potřebujete se hýbat, ovšem dřina na posilovacích strojích ve fitku vás neláká, vyzbrojte se trekingovými hůlkami a hurá na čerstvý vzduch. Nordic Walking hůlky jsou skvělou pomůckou při procházkách v přírodě, v letní i zimní sezoně. Při chůzi vám umožní správně zapojit celé tělo a napomohou k udržení rovnováhy. Jsou vyhledávaným sportovním doplňkem pro muže i něžné pohlaví.

Zdravá a dynamická chůze

Kouzlo severské chůze (Nordic Walking) objevili Finové, ale dnes už má své věrné příznivce po celém světě. Také chcete populární chůzi s hůlkami vyzkoušet? Potřebovat budete správné Nordic Walking hole a nezapomeňte na vhodnou obuv, která by měla být pohodlná, pružná a odolná proti vlhkosti. Využijete i rukavice, buď cyklistické, nebo speciální – s prodlouženým palcem a ukazováčkem.

Kam si vyšlápnout…

Terén si můžete zvolit podle své potřeby. Někdo má rád kopce, jinému se nejlíp chodí po lesních stezkách a někomu nevadí ani asfaltová silnice. Potkat po cestě turisty s trekingovými holemi není žádnou zvláštností, Nordic Walking už dávno není jen módním výstřelkem a speciální hůlky se staly standardní součástí turistické výbavy.    

V čem vám severská chůze prospěje?

  • při chůzi s holemi zatěžujete 90 % svalů v těle, avšak šetříte jinak velmi namáhané klouby dolních končetin
  • Nordic Walking redukuje i nebezpečí zranění (například natažení svalů apod.)
  • pozitivně ovlivňuje jak pohybový aparát, tak i kardiovaskulární systém
  • zvyšuje spotřebu energie a zbavuje tělo nadbytečného tuku
  • zlepšuje fyzickou kondici a napomáhá k dobré psychické pohodě

Když chcete zhubnout

Ve srovnání s klasickou chůzí při Nordic Walking spálíte v průměru o 20 % více energie. Jinak řečeno, běžnou 50minutovou procházku můžete nahradit půlhodinkou chůze s trekingovými hůlkami. Potupně se propracujete k trvalému snížení hmotnosti a celkové pružnosti svalů. To už stojí za tu námahu.  

 

Už jste severskou chůzi vyzkoušeli? Těšíme se na vaše názory v komentáři pod článkem. 

Autor: Obchod s dárky