Co dobrého si na Velikonoce upéct a uvařit

16. 3. 2015

Jak by vlastně měl vypadat typický velikonoční jídelníček? Inspiraci je možné hledat v klasických kuchařkách našich prababiček i v moderní gastronomii. Záleží na vás, zda máte chuť experimentovat nebo zda se raději spolehnete na tradiční a osvědčené recepty. To, jaké pokrmy můžete o svátcích jara vyzkoušet nebo co s přebytečnými vejci po pomlázce, vám prozradíme v našem článku.

Střídmé velikonoční hodování

Dáváte přednost zdravému životnímu stylu a dbáte na vyvážený jídelníček? Pak si můžete o Velikonocích připravit tradiční pokrmy v jejich zdravějších a novátorských verzích. Výborně chutnat celé vaší rodině i pozvané návštěvě jistě bude bramborový salát „životabudič“. Jeho příprava je rychlá a velmi jednoduchá.

Suroviny:Velikonoční vajíčka

  • 1 kg brambor

  • 4 až 6 lžic majonézy

  • 4 lžíce slunečnicového oleje

  • 10 kyselých okurek

  • 50 ml vody s hnědým cukrem

  • 4 větší cibule

  • hořčice a mleté černé koření na dochucení

Postup:

Oloupané brambory uvaříme a po vychladnutí je nakrájíme na malá kolečka. Poté nadrobno pokrájíme kyselé okurky a cibuli. Vše vložíme do mísy a přidáme majonézu, slunečnicový olej, oslazenou vodu a podle chuti hořčici a mleté černé  koření. Všechny suroviny v míse pořádně promícháme a necháme cca 24 hodin uležet.

Sladké mlsání pro děti i dospělé

Ani velikonoční svátky se neobejdou bez sladce chutnajících dobrot. Snad v každé domácnosti se dodnes na Velikonoce pečou domácí mazance a na svátečním stole se krásně vyjímá beránek. Symbol beránka je nedílnou součástí velikonočních oslav a nejčastěji ho šikovné hospodyňky pečou z oblíbeného piškotového těsta. Upečený beránek může být ozdobený bílkovou polevou a kolem krku se mu uvazuje červená mašle.

Vaječné recepty aneb co s přebytečnými vejci

Možná se vám stává, že rok co rok barvíte pro koledníky natvrdo uvařená vajíčka a nikdy předem neodhadnete, kolik kraslic bude potřeba. Když vám vejce zbudou, nevadí! Můžete z nich celé rodině připravit báječné pochoutky, jako je třeba vaječná tlačenka nebo jarní pomazánka s vejci. Výtečně chutná i vaječný štrúdl naslano. Poradíme vám jednoduchý recept.

Nejprve se vydejte do obchodu pro listové těsto, které potom pečlivě rozválíte na připraveném vále. Na rozválené těsto se postupně klade anglická slanina, špenát a nakonec vařená vejce. Těsto s náplní je potřeba smotat jako klasický štrúdl a upéct v troubě. To, jaké ingredience v náplni kromě vajec použijete, záleží jen na vás.

Máte také svůj nejoblíbenější recept, na který nikdy o Velikonocích nezapomenete? Podělte se o něj s námi v komentáři pod článkem.

 

Autor: Obchod s dárky