Co by nemělo chybět v dámském neceséru

3. 8. 2016

Malá, ale šikovná kosmetická pomůcka

Moderní žena si dnes může do svého neceséru pořídit doplňky, o nichž se mohlo kráskám ze starého Egypta jenom zdát. A to o svůj zevnějšek pečovaly velmi pečlivě – stačí si vzpomenout třeba na slavnou královnu Kleopatru. Dnešní doba přeje vychytávkám nejrůznějšího druhu, včetně pomůcek pro kosmetiku a hygienu.

Skvělou službu vám například prokáže praktická pinzeta s LED světlem, která je lehce přenosná a v kabelce nezabere téměř žádné místo. Ideální je především pro úpravu neposlušného obočí, ale využívat ji můžete i při jiných „procedurách“, třeba při tahání zaražené třísky. Jakmile zmáčknete tlačítko na pinzetě, rozsvítí se LED dioda a vy si můžete na inkriminované místo dobře posvítit.

Pinzeta s led světlem

Pomocník pro dokonalou péči o nehty

Dokáže vás rozhodit, když se vám poláme nebo rozštěpí nehet? Zachovejte klid a sáhněte do své kosmetické taštičky, v níž budete mít uschovaný praktický zastřihávač nehtů. Díky němu získají vaše nehty dokonalý tvar, a to bez poranění nehtových lůžek. Nože zastřihávače jsou ocelové, jeho rukojeť protiskluzová a oceníte i lupu se světélkem určenou pro lepší viditelnost při úpravě každého nehtu. Pokud tuto chytrou pomůcku použijete, snadno a bezbolestně své nehty zastřihnete do požadovaného tvaru.

Zlatý věk kosmetiky

Zajímá vás nejen obsah vašeho neceséru, ale i to, jak vypadá? Pak jste téhož názoru jako ženy ve starém Egyptě. Archeologové objevili některé velmi krásné kosmetické skříňky, které byly zdobené šperky, a podařilo se jim nahlédnout i dovnitř. Zjistilo se, že v nich měly své místo malé kelímky a nádobky z kamene obsahující vonné masti či jiné kosmetické přípravky, včetně parfémů.

Jak to bylo s hygienou těla

1. V období starověku lidé velmi dbali na tělesnou čistotu a k tomu účelu stavěli veřejné lázně. V nich se koupali, natírali vonnými oleji a mastmi.

2. Středověk znamenal, co se hygieny týká, velký úpadek. Lidé se myli jen občas a nelibé pachy svého těla zastírali používáním pronikavých voňavek.

3. Teprve nebezpečí šíření nemocí vedlo k tomu, že veřejné lázně byly navštěvovány každou sobotu. O hygienu návštěvníků lázní se starali lazebníci a holiči.

4. Dnes si už život bez vlastní koupelny vůbec nedokážeme představit. Slouží nám nejen k očistě těla, ale také jako ideální místo pro relaxaci.

Autor: Obchod s dárky