Den dětí ve znamení báječné zábavy

31. 5. 2015

Mezinárodní den dětí (MDD) se slaví 1. června a všichni kluci a holky si svůj oblíbený svátek dokáží bezvadně užít. Je pro ně dnem plným zábavy, zajímavých akcí a nejrůznějších soutěží. Těší se také na drobné dárky nebo sladkosti, ale nejvíc je potěší, když jejich svátek oslaví celá rodina. Třeba na společném výletě nebo pikniku.   

Prázdniny jsou tu coby dup!

Když pomineme historická fakta, můžeme Den dětí chápat jako jakési neoficiální zahájení léta. Školní rok se chýlí ke konci a na dveře už klepe vytoužené dvouměsíční volno. Dětem tak datum 1. června otevírá cestu k letním prázdninám, kdy je čas na odpočinek a legraci. Z pohledu historie je Mezinárodní den dětí významný svátek, který se poprvé slavil už v roce 1925.

Jak oslavit Den dětí

Mezinárodní den dětíS malými oslavenci můžete na MDD podniknout spoustu zajímavých věcí. Snad v každém městě i vesnici se při této příležitosti konají různé zábavné nebo sportovně zaměřené akce, stačí si jen dobře vybrat. Pokud nemáte v oblibě organizovanou zábavu, vymyslete pro vaše děti samostatný program. Třeba pro ně a jejich kamarády můžete na zahradě či v přírodě připravit dětskou párty –  formou pikniku, grilování nebo opékání buřtů. Pokud vám pomohou i ostatní rodiče, může být zajímavou akcí „noční bojovka“.

Na počasí nezáleží

Bohužel pěkné, slunečné počasí se nedá objednat ani na Den dětí, ale to vůbec nevadí. Když bude hezky, vezměte děti na výpravu do ZOO nebo za sportem. Pokud vaše ratolesti dobrodružství v lanovém centru zrovna neláká a nebaví je ani minigolf, vypravte se společně do přírody. Výlet můžete podniknout na kolech i pěšky, nebo vyzkoušejte jízdu po železnici starou lokálkou. Nepříznivé počasí, které pobytu venku nebude přát, nemusí oslavu vašim dětem rozhodně zkazit. Můžete například navštívit hrad nebo zámek, kde se koná dětská prohlídka nebo je připraven netradiční program pro děti.    

K svátku dětí se hodí drobné dárky  

Pokud chcete vašim dětem udělat k MDD radost i dárkem, nejlepší bude nějaká drobnost, třeba menší hračka, nebo něco dobrého na zub. Máte doma malé mlsouny? Ani nemusíte narychlo listovat v kuchařkách. Připravte jim k obědu jejich oblíbené buchtičky se šodó nebo se společně vypravte do cukrárny na zmrzlinový pohár.

Retro vzpomínka na závěr

Přijedou k vám na oslavu Dne dětí i babička s dědou? Možná, že příjemným zpestřením rodinného programu bude improvizovaná černá hodinka. Vaše děti si třeba rády poslechnou vyprávění, jak se slavilo MDD například před čtyřiceti lety. I když se dnešní kluci a holky asi hodně podiví, že sortiment sladkostí byl tehdy velmi omezený a že kdo slavil Den dětí v kině, rozhodně nemohl vidět 3D film. Pokud máte doma staré rodinné album, může být jeho prohlížení hezkou tečkou za společnou oslavou.     

Autor: Obchod s dárky