Jak se naučit ovládat RC modely

23. 11. 2014

Kouzlu rádiově ovládaných modelů autíček, motorek nebo vrtulníků propadli nejen páni kluci, ale i hraví tátové od rodin nebo aktivní dědečkové. RC modely mezi senzačními hračkami pro děti i dospěláky zkrátka hrají prim! Držet v ruce vysílačku a pomocí ní plynule ovládat mini auto nebo vrtulník je báječný pocit, i když to zpočátku chce trpělivost a cvik.    

Co možná nevíte…

Modely věrně napodobující parní, a později i motorové stroje, které se pohybovaly na čtyřech kolech či jezdily po kolejích, obdivovali už naši předkové. Dětské hračky kopírující svět dospělých se v masovém měřítku začaly vyrábět v 19. století, v době průmyslové revoluce. Hitem tehdy byla každá mechanická hračka, protože výrobci pozorně sledovali technický vývoj v dopravě a na výrobě malých napodobenin lokomotiv, parníků i prvních automobilů si dávali vskutku záležet!

Za zmínku stojí, že historické modely vláčků se dodnes těší velké oblibě u dětí i dospělých. Mrkněte na video.

Vzhůru do současnosti aneb populární RC modely

Patří váš potomek k nadšeným fanouškům dálkově řízených mini modelů aut, motorek nebo letadel? Pak máte možnost vybrat mu z pestré nabídky RC model, který bude naprosto odpovídat jeho představám. Je například velkým snem vašeho syna nebo vnuka řídit silné terénní auto? Než doroste do věku, kdy bude moci vlastnit řidičský průkaz, potěšte ho třeba RC modelem značky Hummer. Dálkový ovladač zařídí, že mini auto pojede směrem, kterým ho malý šofér navede, a tlačítkem na ovladači bude moci ovládat i další funkce, jako je  otevírání a zavírání dveří, troubení klaksonu nebo pouštění hudby.

Co dálkově řízená autíčka dovedou? Podívejte se na video ukázku.

Jak naučit malého kluka ovládat RC modely

Nejlepší je, pokud má začínající motorista různé fígle od koho odkoukat. Jak RC model auta, motorky nebo vrtulníku vysílačkou řídit může dítěti předvést třeba starší a zkušenější sourozenec. Svou radou mohou přispět i šikovný táta, trpělivý strýc nebo děda.

Výuka s „učitelem“ je bezvadná v tom, že se malý motorista dozví vše názorně. Bude mít možnost vidět, jak například oblíbený RC model vrtulníku správně přistává nebo jak bravurně zvládat otáčky. V krizových chvílích pak může začínající „pilot“ předat řízení svému „učiteli“. 

Pro inspiraci můžete zhlédnout následující video ukázku.

 

    

Ideální je začít nejprve s jednoduchou dvoukanálovou soupravou, a teprve pak dítěti pořídit výkonnější model auta nebo letadla. Zkrátka, vyplatí se pečlivost a uvážlivě vybrat správný model. Kdyby nezkušený klučina začínal se složitěji řízeným modelem a při prvním neúspěchu pozbyl sebedůvěry, mohl by o skvělý koníček na celý život zbytečně ztratit zájem a super model na dálkové ovládání by zůstal zapomenutý na dně skříně. U některých RC modelů výrobci rovnou uvádějí vhodnou věkovou hranici, pro který je hračka určena. Obvykle je doporučován věk od 11 nebo 14 let.

Máte zkušenosti s výběrem RC modelu auta nebo letadla, který jste pořizovali svým dětem? Jaké rady jste udíleli malým motoristům?

Podělte se s námi o své názory a tipy v komentáři pod článkem. 

 

Autor: Obchod s dárky