Jak si doma připravit relaxační koupel

31. 8. 2015

Koupel v mléce

Cítíte se unavení a bolí vás celé tělo? Skvělým řešením je dopřát si provoněnou koupel, díky níž se uvolníte a načerpáte novou energii. Odpočívat v blahodárné vodní lázni mohou nejen ženy, po náročném dni přijde domácí relaxace vhod také mužům. Věřte, že když se vrátíte domů prochladlí, vana s teplou vodou vás zahřeje lépe než sklenka vína. Jak si lázeň v pohodlí domova připravit, abyste se příjemně uvolnili? Máme pro vás pár tipů…

Koupel slavné Kleopatry

Proslulá egyptská královna věnovala péči o své tělo i duši velkou pozornost a možná víte, že si pravidelně nechávala připravit koupel krásy z mléka oslice. Kleopatřina lázeň už patří do učebnic historie, ale pokud také stojíte o krásnou a hebkou pokožku, neváhejte sáhnout po jiných neocenitelných pomocnících. Patří k nim například romantické mýdlové květy, různé vonné oleje či osvědčené bylinky. Pokud máte, milé slečny a dámy, chuť svádět svého partnera, můžete si doma připravit báječnou koupel pro dva. Lázeň s omamnou vůní totiž slouží jako perfektní afrodiziakum.

Koupel pro osvěžení pokožky

Voňavé mýdlové konfety vám pomohou vytvořit kouzelnou atmosféru, i když si chcete užít domácí koupel o samotě. Plátkové kousky konfet s obsahem mýdla pění jen nepatrně a zanechávají po sobě osvěžující vůni. Vaši unavenou pokožku krásně zvláční a také zjemní. Vyzkoušet můžete i regenerační koupel z mořských řas nebo očišťující lázeň v mořské soli, která tělo důkladně očistí a zbaví škodlivin.

Máte šikovné ruce? Podle video ukázky si můžete vyrobit vlastní mýdlo.

 

Pro relaxaci ve vaně využijte i bylinky

Patříte k nadšeným pěstitelům různých druhů bylinek? Výluh připravený z bylin můžete využít i do relaxační koupele. Nejprve si vyberte tu správnou usušenou bylinku (asi na dvě lžíce) a přelijte ji vroucí vodou. Přibližně 15 až 20 minut je potřeba byliny vyluhovat, poté přes sítko vlít do koupele a pečlivě promíchat. Pokud chcete lépe a klidně spát, připravte si lázeň s meduňkou. Výborné dezinfekční účinky má koupel v heřmánku či šalvěji a k uvolnění stresu vám pomůže kozlík lékařský. Nádherně provoněné koupele dosáhnete i za pomoci pár kapek esenciálního oleje. Na výběr máte nespočet vůní, od osvěžujícího citronu až po mandarinku či levanduli.

Jak si koupelí dodat životadárnou energii

Docházejí vám síly a potřebujete probrat k životu? Dejte si zhruba desetiminutovou koupel v chladnější vodě. Naopak pobyt ve vodě teplejší vás uklidní a zcela uvolní. Aby vaše domácí relaxace bylo dokonalá, navoďte si příjemnou atmosféru třeba pomocí zapálených čajových svíček a meditační hudby. Popíjet během koupele můžete šálek oblíbeného čaje nebo sáhnout po sklence dobrého vína.

 

Také hledáte útočiště před světem ve vlastní koupelně? Podělte se s námi v komentáři pod článkem o tipy na úžasnou domácí lázeň.

 

Autor: Obchod s dárky