Jak zabavit pány kluky? Hodit se bude boxovací pytel

25. 5. 2015

Dospělí často ani nechápou, kde děti berou tolik přebytečné energie. Také máte doma nadměrně aktivního potomka a hledáte pro něj ideální sportovní disciplínu? Nebo vás trápí, že váš syn hned po návratu ze školy usedne k počítači a okolní svět ho přestane zajímat? Zkuste zařídit, aby si vaše děti sport zamilovaly.Boxovací pytel

Co takhle zkusit box

Dnešní generaci dětí se přezdívá „počítačová“. S tablety, mobily a dalšími technickými vymoženostmi si školáci často poradí lépe než dospělí. Odborníci však varují, že dnešním dětem zoufale chybí pohyb. Možná z vašeho malého syna nechcete mít sportovního šampióna, který bude slavným hokejistou, tenistou nebo fotbalistou. Třeba by se vám víc líbilo, kdyby se věnoval některému z tradičních bojových sportů, například boxu. Pro začátek stačí pořídit dětský boxovací pytel a uvidíte, jestli vzbudí nadšení, nebo po pár trénincích skončí odložený v koutě.

Hračka a trenažér v jednom

Plastovou základnu s PVC boxovací hruškou můžete umístit do dětského pokoje nebo domácí tělocvičny. V letních měsících mohou kluci boxovat venku, třeba na menším hřišti, které jste vybudovali v zákoutí vaší zahrady nebo na dvorku. Výšku boxovacího trenažéru můžete nastavit podle potřeby, od 100 do 130 cm. Stabilní spodní základnu je nejprve nutné naplnit pískem nebo vodou – a boxovací set bude připravený k použití.

Zajímá vás, jak probíhá trénink s klasickým boxovacím pytlem? Podívejte se na video ukázku.

 

Proč zrovna bojový sport

S tréninkem bojových sportů, jako je box, judo, šerm nebo karate, je vhodné začít od osmi let. Proč? Tyto sportovní disciplíny už vyžadují určité ovládání těla i mysli. Pravidelné tréninky pak u dětí upevňují koordinaci, rychlost, pohyblivost a v rozdílné míře i sílu. Tělesná aktivita, včetně boxu, také zvyšuje obranyschopnost organismu a brání obezitě. S pohybem a dobrou kondicí budou vaše děti určitě mnohem odolnější vůči nemocem.

Víte, že…

  • boxovat se začalo ve Velké Británii, v 18. století

  • v současné době existuje nejen mužský, ale i ženský box

  • v profesionálním boxu může zápas v ringu trvat až 12 kol a amatérský box má kola tři (po třech minutách)

  • dnes je hodně populární thajský box nebo kickbox

Historie československého boxu se psala v pražské Lucerně, možná vám ji připomene video ukázka z filmu Pěsti ve tmě (1986).

 

Autor: Obchod s dárky