Jak najít vnitřní klid? Zkuste jógu

25. 5. 2016

Jóga v denním životě  

Víme, že jóga vznikla už v období před naším letopočtem ve staré Indii, kde se jí v rámci meditací věnovali hlavně mniši. Časem si jógová cvičení získala velkou oblibu i v západním světě. Mimo tréninku těla totiž jóga přináší i příjemný pocit uvolnění, což je v dnešní hektické době nadmíru potřeba! Také není sporu o tom, že cvičením jógy získáváme pružnost a ohebnost a učíme se soustředění, sebeovládání i správnému dýchání. Dnes existuje velké množství různých stylů jógy a není jednoduché se v nich zorientovat. Možná se vám bude hodit naše malá nápověda. 

Pro ty, co rádi cvičí i tančí

Co byste například řekli na spojení jógových prvků s moderními tanečními technikami? Pokud vás fascinuje tanec a také se zajímáte o jógu, není ideálnějšího propojení. Dance jóga se hodí pro každého, kdo si chce při poslechu hudby osvojit ozdravné pozice s příchutí tance. Naučíte se dokonale vnímat své vlastní tělo a nenásilně plynout v rytmu hudby. Některé „asketické“ jogíny tento druh cvičení jógy asi nenadchne, ale třeba právě vám taneční propojení jógových ásan opravdu sedne.

Styl, který si vyžádala uspěchaná doba

Ze základů tradiční jógy čerpá i dynamická jóga, kladoucí důraz na stav vlastního těla a pocity při cvičení. Nelze ji srovnávat s původní jógou, protože chybí například některé meditační nebo dechové techniky, ale zato je „stravitelná“ takřka pro každého. Dynamické druhy jógy odbourávají fyzické i psychické bloky, napomáhají tvarování problematických partií a také aktivují životní energii v našem těle.

Jóga pro nastávající maminky     

Přímo na míru těhotným ženám je šitá gravid jóga, která se rovněž vyvinula z běžné jógy a je speciálně přizpůsobena těhotenství. V kurzech se maminky naučí, jakých jógových pozic by se v jiném stavu měly vyvarovat a jaké ásany jsou naopak pro ně vhodné. Na lekce gravid jógy chodí zkušené jogínky, ale i těhulky, které nikdy moc necvičily.     

Náš tip!

Jóga je v posledních letech neuvěřitelně populární a vybrat si svůj oblíbený styl může každý zájemce. Ať už se teprve chystáte na svou první lekci nebo už pravidelně cvičíte, rádi vám doporučíme praktické doplňky, jako je podložka a ponožky na jógu. S nimi se vám bude cvičit o hodně příjemněji.      

Autor: Obchod s dárky