Jak využít léčivou sílu solných krystalů

27. 4. 2016

Když je sůl nad zlato

Zatímco o tom, kolik soli má být „na talíři“, se vedou debaty, pozitivní účinek solných lamp zpochybňován není. V moderní verzi pohádky Sůl nad zlato by tak hodná Maruška mohla králi místo nevyčerpatelné slánky na sůl přinést krásně tvarovanou solnou lampu. Král by si u jejího světla odpočinul – a hned by viděl svět jinak. Svítící solná lampa na čajovou svíčku a tichá hudba totiž navozují hřejivou a příjemnou atmosféru. Uklidňující světlo solné lampičky připomíná svojí barvou západ slunce nebo oheň v krbu. Proto jsou solné lampy ideálním osvětlením pro romantické chvilky nebo pro chvíle k meditaci a rozjímání. A nejen to!   

Jak zdravě usínat

Máte malý byt, a proto má ve vaší ložnici místo i televize nebo počítač? Pak vám solná lampa přijde vhod. Určitě víte, že prakticky všechna elektrická zařízení v domácnosti jsou zdrojem škodlivých pozitivních iontů, tzv. elektrického smogu. Vedle televizoru, PC nebo rádiového přijímače se vyplatí umístit přírodní lampu ze solných krystalů, která obohatí ovzduší o záporné ionty fungující jako čistička vzduchu. Zapálením svíce v solné lampě se její účinky zvyšují a vám se bude mnohem lépe dýchat. Solný svícen také navozuje klidné a zdravé usínání a příjemně působí na fyzickou i psychickou stránku člověka.      

Solná lampa 

Jakou roli hraje barva solného krystalu

Solné krystaly pocházejí z velmi starých solných ložisek, které obsahují řadu dalších minerálů. Tyto minerály pak solným krystalům dodávají nezaměnitelné zabarvení, například do červena nebo oranžova. Věděli jste, že světlo, které solná lampa po zapálení svíčky vydává, naši psychiku ovlivňuje různým způsobem?

  • Meruňkové světlo pomáhá odbourávat emocionální blokády a obnovuje vitální síly.
  • Pomerančové světlo se využívá při terapii po negativních prožitcích, zvyšuje kreativitu a dodává radost ze života.
  • Bílé světlo zlepšuje koncentraci a uvolňuje napětí.
  • Červené světlo má povzbuzující účinky a zvyšuje naše zásoby energie.

Jak o solnou lampu pečovat

Solná lampa vám bude prospěšná v obývacím i dětském pokoji, ložnici nebo kanceláři. Sůl přijímá vlhkost, proto i solné svícny uchovávejte na suchém místě. Solný krystal není vhodné omývat vodou, k jeho očištění používejte suchý hadřík, v případě nutnosti jen mírně navlhčený. Léčivé světlo z hlubin Země, jak se také solným lampám říká, tak bude dlouho vaším neocenitelným pomocníkem.    

Autor: Obchod s dárky