Jak zatočit s podzimním splínem a únavou

10. 10. 2016

Dopřejte tělu příjemnou masáž

Podzim je přímo ideálním obdobím pro regeneraci těla, efektivní odpočinek i načerpání nových sil. Lehce se to řekne, ale jak na to? Jednou z možností je dopřát si relaxační masáž, která velmi prospěje vyčerpanému tělu i unavené mysli. Vyzkoušet můžete například masážní lávové kameny, které slouží k příjemné masáži i blahodárné terapii teplem. Díky horkým lávovým kamenům se dokonale uvolní ztuhlé svalstvo a sníží bolest pohybového aparátu. Masážní kameny můžete rozmístit po celém těle, například v okolí páteře či na pažích. Pokud budete chtít, poslouží vám i studené – v tomto případě zmírňují otoky nebo záněty.

Víte, že…

  • Masážní lávové kameny se používaly pro zdraví a krásu už před 5 tisíci lety.
  • Uvolnění vám přinese i čokoládová masáž, která hodně sází na příjemnou vůni.
  • Pro děti existuje speciální masáž, která je zábavná, jemná a voní po ovoci.
  • Proti stresu a migréně pomáhají masáže hlavy, které si poradí i s celkovou fyzickou nepohodou.

lávové kameny

Inspirujte se východoasijskou medicínou

Dalším tipem, jak se nejen na podzim zbavit stresu a bolestí hlavy, je vyzkoušet terapeutickou a masážní metličku Bokoma. Toto malé drbátko hlavy dokáže navodit dokonalý pocit klidu a pohody, zmírňuje napětí a zlepšuje koncentraci. Masážní drbátko funguje na principu tradiční medicíny východní Asie a vychází z teorie akupresurních bodů a energetických center. Podobně fungující drbátka hlavy v minulosti používali také australští domorodci.  

Zachumlejte se do měkké deky

Jste nastydlí, unavení a navíc venku panuje nevlídné počasí? Nejlepší je zůstat doma a lenošit! K tomu, abyste si domácí relaxaci pořádně užili, vám přijde vhod lehoučká a teplá televizní deka. Má šikovné rukávy, které umožňují rukám volný pohyb, a také kapsičku, do níž si můžete uschovat dálkový ovladač nebo mobil. V pohybu nebudete nijak omezeni – deka vám nesklouzne z ramen ani nespadne z gauče na podlahu. Jakmile se zachumláte do deky, můžete v klidu a teple sledovat svůj oblíbený televizní seriál nebo romantický film. Pokud vás to k televizi netáhne, přečtěte si třeba napínavou detektivku. A vůbec nevadí, když budete, zabalení v měkké dece, jen tak podřimovat.    

Holduj tanci, pohybu…

Že pro vás lenošení na domácím gauči není to pravé? Tak se vypravte do fitka nebo si předplaťte lekce jógy. Budete mezi lidmi, zlepšíte si náladu a ještě si pořádně protáhnete unavené tělo. Aby se vám dobře cvičilo, neměla by vám ve sportovní výbavě chybět cvičební podložka na jógu, strečink nebo pilates. Je protiskluzová, lehce skladná i přenosná (ve speciálním vaku) a také snadno omyvatelná. Můžete se spolehnout na to, že vám poskytne neklouzavou oporu pro všechny krkolomné pozice, které jóga nebo gymnastika obnáší.

Proč proti podzimní depresi bojovat pohybem

  • Jakýkoliv pohyb podněcuje produkci „hormonů štěstí“, ke kterým se řadí i endorfiny.
  • K vyplavování endorfinů dochází už po 15 až 20 minutách aktivního pohybu.
  • Zkusit můžete i nové, populární sporty jako například pole dance (tanec u tyče) nebo kanjam (hra s létajícím talířem).

Pohybem se odreagujete, pročistíte si hlavu a zbavíte se „černých myšlenek“.

Autor: Obchod s dárky