Jaké triky platí na unavené nohy

17. 8. 2016

Masáž nohou ve vlastní koupelně

Když se chcete nechat hýčkat, nemusíte hned balit kufry a odjet na měsíc do lázní. Dopřejte svému tělu báječnou relaxaci doma v koupelně, a nezapomeňte věnovat péči i namáhaným chodidlům. Je to nutné, protože nohy musí celou váhu našeho těla přenášet z místa na místo, a dámy svá chodidla ještě často „týrají“ chůzí na vysokých podpatcích. Jak tedy nohám po celodenním maratónu v zaměstnání, při nákupech nebo sportu ideálně ulevit? Doporučujeme vám šikovného pomocníka, jakým je rolovací podložka na masáž nohou. Je vybavena různě velkými hroty, které stimulují body na chodidlech, a tím uvolňují napětí v celém těle. Unavené nohy budou díky příjemně „pichlavé“ masáži opět fit!

Malé očistné lázně  

V zimě je potřeba nazout kozačky či zimní boty, ale jakmile přijde léto, naše chodidla jsou v sandálech nebo žabkách takřka jako nahá. Co dělat, když vám pravidelná péče o chodidla připomíná cvičení jógy? Vyzkoušejte čistící pantofle do koupelny, které vám mytí nohou ve sprše, kdy hrozí riziko pádu na kluzkém povrchu, velmi ulehčí. Koupací pantofle s více než tisíci štětinami a pemzou slouží k vyčištění chodidel a prostoru mezi prsty, a také jsou určeny k ošetření ztvrdlých a popraskaných pat. Vaše chodidla budou jako ze žurnálu – krásně čistá, svěží a upravená. 

Jak si poradit s pocením nohou   

Pracujete v kanceláři, kde vám dress code zakazuje sáhnout v teplých dnech po vzdušných střevících? V poslední době sílí trend, který velí sundat boty (samozřejmě mimo pracovní dobu) a chodit v trávě naboso. Jenže co fungovalo za starých časů, nemusí platit dnes. Tehdy na venkově místo asfaltek vedly krajinou polní cesty a louka byla za každou chalupou. Běhání bez bot tak nebylo ničím neobvyklým. Nohy se skvěle provětraly a osvěžily.

Pokud jde o rady našich předků, můžeme se alespoň inspirovat jejich bylinkovými recepty pro zdraví a krásu. Trápí-li vás pocení nohou, které chcete vyřešit přírodní cestou, zkuste třeba odvar z usušených listů břízy bradavičnaté. Používá se zevně, chodidla stačí odvarem pravidelně omývat.

Odvar do koupele z březových listů:

1. Mladé březové listy ukládáme při sběru načechrané a sušíme je ve vrstvě do pěti cm.

2. Na 1 litr vody použijeme 5 lžic řezaných sušených listů.  

3. Krátce povaříme, necháme ustát a přecedíme do lázně.

Proti pocení nohou dobře funguje i odvar z listů ořešáku, který je u nás vysazovaný v mnoha odrůdách. A nic nezkazíte ani koupelí z drcené dubové kůry.

Autor: Obchod s dárky