Kam na výlet? Navštivte dožínkové slavnosti

13. 8. 2015

Pokud během prázdnin s rodinou nebo přáteli rádi putujete „po vlastech českých“, nenechte si koncem srpna ujít zajímavou akci, tradiční oslavy dožínek. Konají se na mnoha místech Čech i Moravy a jejich program zaujme děti i dospělé. Víte, proč se dožínky už od dob našich předků slaví a jaké lidové zvyky se k nim vztahují? To i další zajímavosti se dozvíte v našem článku.

Do žní nebyl na radovánky čas

Zatímco dnes považujeme letní období za čas prázdnin, dovolených a relaxace, na naše předky čekala v létě tvrdá dřina. Není divu, že se lidé těšili, až bude úroda z polí pěkně pod střechou, a pak to pořádně oslavili. Přírodu měli naši předkové v náležité úctě, a tak se během lidových slavností nejen veselilo, ale hlavně děkovalo za veškeré dary země. Oslavou sklizně a úrody byly nejen dožínky, ještě se konala dočesná (slavnosti chmele a piva) a následovalo vinobraní.

Dožínky – slavnost sklizně obilí

Dožínky

V některém kraji se slavily dožínky, jinde se jim říkalo dožatá, ožinky nebo obžínky. Začátek dožínek byl spjatý už s odvozem posledního svazku obilí (snopu) z pole. Nešlo o ledajaký snop, měl dokonce svůj název, jako například žebrák nebo konopička, a z pole byl až do stodoly odvezen na vystrojeném voze. A protože se jednalo takřka o obřad, vůz s opentleným či květinami ozdobeným snopem někdy doprovázeli i muzikanti.

Proč se vyráběly dožínkové věnce

Významnou roli při slavnostech sklizně obilí hrál velký dožínkový věnec, který byl uvitý z obilných klasů, a to ze všech pěstovaných druhů obilí, od pšenice, přes ječmen až po žito. Všechny dožínkové věnce zdobily stuhy, ale i polní květiny, bylinky nebo slaměnky. Naši předkové věřili, že dožínkový věnec má kouzelnou moc a že dokáže ovlivnit, aby úroda obilí byla bohatá i v příštím roce. Věnec byl určen hospodáři nebo vrchnosti a obvykle ho předávalo to nejhezčí děvče ze vsi.

Dožínky aneb tečka za bojem o každý klas

Obilí bylo velmi důležitou plodinou, pro lidi i dobytek, a když byla úroda opravdu bohatá, následovaly i bujaré oslavy (zpravidla na účet hospodáře). Pracovní oděv nahradily slavnostní kroje a bez ohledu na únavu z předchozí těžké práce se zpívalo, hodovalo, tancovalo… Zkrátka panovala veselá nálada a slavilo se často až do rána.

Tradiční dožínkové pokrmy      

Ke každé lidové oslavě patřila nejen muzika, ale i dobré jídlo a nápoje. Na přípravu pohoštění pro dožínkovou slavnost vždy pečlivě dohlížela hospodyně. A co bylo na slavnostním „jídelníčku“? Magický symbol měly zejména pokrmy z mouky, které symbolizovaly bohatství úrody. Pekly se dožínkové koláče i vdolky a z masitých pokrmů si hosté pochutnávali hlavně na pečené huse nebo kachně. Pohoštění se totiž připravovalo především ze surovin, které byly v tehdejších domácnostech dostupné.       

Autor: Obchod s dárky

Tagy: