Kvetoucí čaje pro chvíle pohody

21. 11. 2014

Na podzim už se brzy stmívá a nevlídné počasí nám občas pořádně pokazí náladu. Jak si ji vylepšit? Pokud patříte k milovníkům lahodných sypaných čajů, vyzkoušejte netradiční kvetoucí čaj. Potěší vaše chuťové buňky a ještě vám nabídne úžasnou podívanou na rozvíjející se čajové lístky a nádherný květ. Oblíbené čínské kvetoucí čaje, které blahodárně působí na lidský organismus, jsou pěkným dárkem k jakékoliv příležitosti.

Originální čaj pro dobrou náladu

Kvetoucí čaj - sadaKafe vám nic neříká, zato výborné sypané čaje z východu si užíváte plnými doušky? Pak vám velkou radost udělá pravý kvetoucí čaj, který si můžete pořídit v sadách, například i se skleněnou konvičkou určenou pro jeho přípravu. Nebo dárkovou sadu s kvetoucími čaji rozmanitých chutí věnujte kamarádce k narozeninám či mamince k Vánocům. Jedná se také o milý dárek pro muže, kteří nejraději relaxují s hrnkem naplněným lahodným čajem. Inspirováni čínskou kulturou můžete dárkovou sadu pravých kvetoucích čajů věnovat jako nevšední pozornost i vašim obchodním partnerům.

Tajemství čínského zázraku

Kvetoucí čaj - EvergreensŽe jste o takovém nápoji dosud neslyšeli? Rádi vám prozradíme, že kvetoucí čaje jsou ručně vázané do kulovitých oříšků a jde vlastně o malé umělecké dílko. Zkušení čínští mistři je vytvářejí z čajových lístků stříbrné jehly (odrůda zeleného čaje) a rozmanitých druhů bylinek. Nádherně barevné čajové poupě vykvete přímo před vašima očima, po zalití horkou vodou. Výborný čajový nálev nejenže skvěle chutná, ale rozkvétající čajový květ se vám ještě postará o jedinečný vjemový a estetický zážitek.

Jak se kvetoucí čaj připravuje

Nejprve si připravte průhlednou nádobku, například konvičku z varného skla, abyste mohli unikátní proces rozkvétajících čajových lístků sledovat na vlastní oči. Poté do průsvitné nádoby nalijte horkou vodu (90 ºC) a ponořte do ní malou kuličku kvetoucího čaje. Z nenápadné kuličky se začnou pomalu rozvíjet čajové lístky a nádherný květ ukrytý vevnitř. Po vylouhování (3 až 5 minut) můžete čaj nalít do mističek nebo čajového šálku a v klidu popíjet. Z jednoho květu, jehož příchutě bývají různé, lze připravit nálev 3 až 4x.

Jak se kvetoucí čaj postupně rozvine, uvidíte v následující video ukázc1:id:

Autor: Obchod s dárky