Máte vybraný dárek? Přidejte originální přání

18. 5. 2015

Chystáte se na oslavu narozenin a dárek pro jubilanta už máte pečlivě zabalený? Ke správnému dárku patří také přáníčko, které může být vlastnoručně vyrobené, a třeba s vtipným veršem. Sice je jednodušší zaběhnout pro tištěné přání do nejbližšího papírnictví či supermarketu, ale oslavence určitě více zaujme gratulace, která je od srdce a určena pouze jemu. Neváhejte se inspirovat naším článkem. 

Přání, které potěší nebo pobaví

Narozeninové přáníMožná jste už na oslavě či narozeninové párty zažili situaci, kdy oslavenec dostal k dárkům hned tři zcela stejná přáníčka. Jak se vyhnout trapasu? Nejlépe  tím, že přání k narozeninám, kterým chcete oslavence překvapit, vytvoříte sami. Za trochu té práce a námahy to jistě stojí, protože osobité přání k narozeninám, ale i k Valentýnu, svátku či jiné příležitosti, dodá vašemu dárku správný šmrnc! Nakonec zjistíte, že máte docela šikovné ruce i spoustu nápadů a že kupovat přání (navíc rovnou s textem) je nuda.       

Co budete potřebovat…

Pomůcky k výrobě vlastního přání určitě najdete doma v šuplíku nebo si je můžete půjčit od svých dětí. Hodit se vám bude ozdobný papír, bílá čtvrtka (výkres) nebo karton, a také si předem připravte nůžky, tuhé lepidlo, fixy či pastelky. Použít můžete i samolepky anebo barevnou lepicí pásku. Jak takové přáníčko vytvořit? Stačí zapojit vlastní fantazii nebo postupovat podle jednoduchého návodu.

Postup:

  1. Nejprve si vyberete ozdobný papír, který vystřihnete a v požadovaném formátu nalepíte na tvrdší papír či karton. Necháte zaschnout a pak přehnete na půl.
  2. Kdo má rád barvy, může okraje přáníčka oblepit barevnou lepicí páskou.
  3. Dozdobit přání si každý může, jak chce. Třeba na něj dobře přilepit plátky sušeného ovoce, aplikaci z textilie apod.
  4. Nakonec dovnitř napíšete text (klidně i básničku), přibalíte přání k dárku – a je to.

Pohrajte si se slovíčky

Diy přáníPokud chcete klasický vinš „všechno nejlepší, hodně zdraví…“ nahradit originálnějším textem, může vám i chvíli trvat, než na něco přijdete. Ale rozhodně se předem nevzdávejte. Možná, že ve vás dříme básník a v rýmování najdete novou zálibu. Na přáníčka pro rodiče se hodí moudré verše a vaši přátelé jistě ocení vtipnou básničku. Vždyť přání, která nepostrádají humor a nadsázku, bývají perlou každé narozeninové párty.

Inspirovat k vlastní tvorbě vás může i to, co už napsal někdo jiný. Nejlepšímu kamarádovi můžete třeba popřát podobně jako jeden gratulant:

„Dělej jenom to, co chceš, oslavenec přeci jseš, dnešní den si užívej, přejeme ti všechno nej.“  

A co vy? Kupujete přání s natištěným textem nebo sami veršujete? Podělte se s námi o vaše nápady. 

Autor: Obchod s dárky