Mikuláš a jeho tradiční nadílka

29. 11. 2014

Každým rokem, jakmile kalendář ukáže 6. prosince, rozdává Mikuláš se svojí družinou hodným dětem dárky. Zatímco anděl s Mikulášem obdarovávají, čerti se starají o strašení a symbolické trestání malých nezbedníků. Krátce spolu nahlédneme do historie a mimo jiné vám prozradíme, kdo to byla Mikuláška. Také se od nás dozvíte jednoduchý návod na výrobu čertíka ze sušeného ovoce a vyzkoušet můžete i mikulášské pusinky.   

Mikuláš

Mikuláš ztratil plášť…

Kdo by neznal známou dětskou říkanku, která provázela každoroční mikulášskou nadílku. Básnička už ovšem nepřipomíná, že v některých krajích chodila po domácnostech místo svého syna Mikulášova matička (neboli Mikuláška). Málokdy přinesla dárek, raději trestala neposlušná dítka metlou. Nabádala je tak k pravidelnému modlení, plnění povinností a úctě k rodičům. Podivné postavy v bílém šatu, se zamoučeným obličejem a rozcuchanými vlasy, se občas lekli i dospělí. Není divu, že ji nastálo nahradil Mikuláš s andělem a čerty.

Mikulášské nadělování

Dnešní děti se těší na moderní hračky, ale dříve Mikuláš naděloval mnohem skromnější dárečky. Hodným dětem přinesl v pletené punčoše například perníčky nebo pamlsky vyrobené z různých druhů sušeného ovoce. A zlobivci? Ti se opravdu museli spokojit s kousky uhlí nebo nahnilými bramborami. Přesto také oni měli v punčoše uschováno alespoň jedno malé překvapení, třeba dřevěného koníka.

Jak vytvořit čerta ze sušených švestek

Vrátit se během adventu do časů dávno minulých může být pro vás i vaše děti nebo vnuky úžasná zábava. Vyrobte si společně třeba jednoduché figurky z usušeného ovoce, na kterých si i dnešní kluci a holky určitě rádi pochutnají.

Postup:

  1. Potřebovat budete klasické špejle na hlavu, ruce a nohy. Na každou špejli předem navlečete sušené švestky a vyberete si „materiál“ na tělo (střed) čertíka. Může to být usušená hruška, fík nebo jablko.
  2. Do vybraného ovoce napíchnete špejle určené pro ruce a nohy, hlavu může představovat třeba sušená meruňka. Aby vám figurka lépe držela pohromadě, můžete na spojení špejlí použít nit, případně potravinářský provázek. Pak už zbývají jen drobné doplňky – například z koření hřebíček budou skvělé oči a ústa.
  3. Z kratších špejlí může mít figurka čertovské rohy a nezbytný řetěz lze vyrobit z niti, na kterou snadno navlečete hrozinky. Pokud chcete, aby váš ďáblík vyplazoval dlouhý jazyk, použijte třeba červenou látku nebo papír.

Připravte si adventní pochoutku – Mikulášské pusinky

K dnes už zapomenutým adventním pamlskům, které v minulosti dětem nosil Mikuláš, patří tak zvané mikulášské hubinky (pusinky). Jejich příprava není složitá, a tak si na nich můžete pochutnat i u vás doma.

Jak na to?

  1. Libovolný počet velkých sušených švestek zalijete trochou vody a uvaříte tak, aby nebyly příliš měkké. Zatímco se švestky vaří, uděláte si tužší těsto z 5 dkg umletých lískových oříšků, stejného množství nastrouhaných mandlí a bílku.
  2. Na vále nebo prkénku těsto ještě smísíte s moučkovým cukrem (15 dkg), jedním bílkem a kandovanou pomerančovou kůrou. Vypracujete v tuhou hmotu a rozdělíte na tolik dílků, kolik máte švestek. Šištičky z mandlového těsta pak vkládáte do rozpůlené usušené švestky namísto pecky.
  3. Z pěti bílků ušleháte sníh a zašleháte do něj moučkový cukr (cca 10 dkg). Můžete rychle zamíchat i trochu kakaa. Lžičkou uděláte na plechu s pečicím papírem hromádku z této sněhové hmoty, na kterou položíte švestku s mandlovou náplní a překryjete další vrstvou sněhu.
  4. Vzniknou vám malé pusinky, které ale při pečení nabývají na velikosti, proto dávejte hromádky na plechu dostatečně daleko od sebe. Pusinky se suší v mírně předehřáté troubě, dokud na povrchu neztvrdnou. Některé hospodyňky ještě hubinky lehce potíraly žloutkem a dávaly je do teplejší trouby zrůžovět.

Na sladké pochoutce s příjemnou chutí nakyslé křížaly si rády smlsly děti i dospělí!

Autor: Obchod s dárky