Nástěnné hodiny nemusí být nudné

11. 5. 2016

Jak se elegantně zbavit nevítaných hostů

Jste přesvědčeni, že nástěnné hodiny mají nejen ukazovat přesný čas, ale i pobavit? Pak si neváhejte doma na zeď pověsit například obrácené hodiny, které – jak asi tušíte – jdou pozpátku. Na první pohled na nich není nic neobvyklého. Ale při bližším zkoumání zjistíte, že jsou pěkně matoucí. Arabské číslice na ciferníku totiž nejsou od 1 do 12, ale začínají nezvykle, jedenáctkou. I přesto obrácené hodiny stále ukazují správný čas – jde pouze o to, zvyknout si na jejich neobvyklý systém. Hodiny jdoucí pozpátku vám prokáží skvělou službu, třeba když k vám nečekaně zavítá tchýně. Možná matoucí ciferník vašich hodin hned neprokoukne a odejde dříve domů…  

Obrácené hodiny

Speciální hodiny pro muže 

Říkáte si, kolem čeho se pravidelně točí mužský svět? Stačí mrknout na hodinové ručičky na pánských biologických hodinách, které se pohybují od jednoho úkonu k druhému. Opravdu, hodiny pro muže pomocí piktogramů přesně ukazují, kdy je čas na pivko, kdy si zdřímnout nebo kdy provádět další mužské aktivity. Lepší dekoraci do pánské pracovny nebo ložnice byste stěží hledali. Navíc mají údaje vyobrazené na nástěnných hodinách vědecké odůvodnění a jsou výsledkem rozsáhlého výzkumu na poli mužských hormonálních změn. Inu, věda je věda!

Nástěnné hodiny s motivem vašeho hobby

Kdo propadne nějakému koníčku, co chvíli na něj myslí. Patříte k vášnivým hráčům či hráčkám golfu? Nebo víte o někom, komu hra na greenu doslova učarovala? Pro tyto případy tu máme originální hodiny pro golfisty. Místo obyčejného ciferníku mají věrohodnou mini napodobeninu greenu s jednou jamkou – a nechybí golfová hůl s míčkem. Žádnému milovníkovi golfu by vlastní hodiny s motivem jeho oblíbeného sportu neměly chybět.    

„Zase jdeš pozdě…“

A na závěr pro vás máme tip na vtipné hodiny pro opozdilce. Ostatně věta typu „Nestíhám“ je zaklínadlem dnešní hektické doby. Marně byste na našich nástěnných hodinách hledali dobře známý ciferník. Bizarní hodiny obsahují několik chaoticky rozmístěných čísel (od jedničky do dvanáctky), a přestože jim nescházejí funkční hodinové ručičky, přesný čas se nedozvíte. Číslice jsou totiž velmi neukázněné, jako každý opozdilec. Jde tedy o ideální časoměřič pro každého, kdo si hlavu s pozdními příchody rozhodně neláme.

Autor: Obchod s dárky