Návod na Loom Bands aneb jak na náramky z gumiček

30. 9. 2014

Co budete potřebovat

Loom bands náramekPokud si chcete vytvořit netradiční náramek, vezměte si k ruce malou či velkou Loom Bands sadu s barevnými gumičkami a dalšími pomůckami. Jsou mezi nimi zakončovací svorky („esíčka“), jednoduchý plastový stav a háčky. K dozdobení náramků podle vlastní fantazie se vám budou hodit Loom Bands doplňky, jako například přívěsky s nápaditými motivy nebo písmenky. Instrukcemi na videích se můžete nechat inspirovat, ale klidně zapojte vlastní kreativitu, nadšení a chuť experimentovat.     

Nejprve si zkuste uplést jednoduchý náramek

K vytvoření tříbarevného náramku, pojmenovaného „rybí ocas“, jsou potřeba gumičky v barvě červené, bílé a modré, zakončovací svorka a jeden háček. Tentokrát se obejdete bez tkalcovského stavu, stačí se vybavit dvěma vidličkami. Upletení jednoduchého náramku na ruku můžete krok za krokem sledovat na přiloženém videu.  

HOW TO MAKE TRIPLE FISHTAIL BRACELET

Vzor na náramek v duhových barvách 

Jakmile při pletení náramků z gumiček Loom Bands získáte trochu cviku, neváhejte se pustit do tvorby složitějšího dílka, třeba duhového náramku. Vaším průvodcem bude opět video ukázka, v níž přesně uvidíte, jak postupovat.

Než se pustíte do splétání gumiček, připravte si plastový tkalcovský stav, háček a zakončovací svorku. Dále budete potřebovat 39 černých gumiček a po šesti kouscích si odložte stranou barvu fialovou, červenou, oranžovou, žlutou, tmavě a světle zelenou. Duhový náramek si můžete vytvořit sami pro sebe, nebo může být pěkným dárkem například pro kamarádku či spolužačku.      

HOW TO MAKE A RAINBOW LOOM STARBURST (9:21) 

 

Zkuste si z gumiček uplést malou figurku  

Loom Bands gumičky jsou vhodné nejen k tvorbě náramků, ale s trochou trpělivosti a šikovnosti si můžete udělat i 3D zvířátko. Třeba mini figurku sovičky, která bude báječným přívěskem na klíče nebo školní tašku.

 

Sovička se plete bez pomoci tkalcovského stavu, stačí použít dvě vidličky. Dále budete potřebovat háček, zakončovací svorku a gumičky. V největším počtu je zastoupena fialová barva a také si nachystejte barvu bílou, oranžovou a dvě gumičky černé. Jak začít a dále postupovat? To vám krok za krokem ukáže následující video návod.

 

Owl Charm With two forks without Rainbow Loom Tutorial

 

 

Pochlubte se kolik náramků jste již vyrobili a jaké nejtěžší vzory jste zkoušeli. Napište nám to do komentáře.


Nenechte si ujít další zajímavý článek. Přihlašte se k odběru novinek.

Autor: Obchod s dárky