Pivo a jeho léčivé účinky

21. 7. 2014

Máte rádi dobře vychlazené pivo? Pokud tento oblíbený nápoj konzumujete v rozumné míře, může mít i blahodárné účinky na váš organismus, například podporuje imunitní systém a zažívání. Pivo především skvěle hasí žízeň, ale používá se i k přípravě pokrmů, třeba k podlévání masa. A kdo už vyzkoušel báječné účinky pivní koupele, nedá na ni dopustit.

PivoČeši nápoj ze zeleného zlata milují

Náš národ se řadí k vyhlášeným milovníkům pěnivého moku a jeho poctivým konzumentům. Navíc se na území našeho státu kvalitní pivo už po mnoho let vyrábí. Není tedy divu, že mezi příznivci tohoto populárního nápoje najdeme i spoustu sběratelů všech zajímavých pivních artefaktů. A pokud sháníte originální dárky pro pivaře, je rozhodně z čeho vybírat! Zkrátka zlatavý alkoholický nápoj s příjemnou chmelovou hořkostí a výrazným řízem k našemu životu už neodmyslitelně patří.

Pivní kosmetika

ChmelJaké látky pivo obsahuje? V jeho složení lze najít alkohol, vodu, sacharidy a bílkoviny. Obsahuje i některé vitamíny a minerální látky (jako například draslík, vápník nebo hořčík) a také oxid uhličitý. Kvalitou svého složení se dá pivo využít nejen k tišení žízně, ale i v kosmetice. Díky zdravým přírodním látkám ideálně regeneruje, zvláčňuje a čistí lidskou pokožku. Osvědčená pivní kosmetika zahrnuje různé výrobky, včetně balzámů po holení a sprchových gelů pro muže nebo krémů, olejů a koupelnových přísad určených pro zkrášlování žen.

Tělu i duši prospěšná pivní koupel

Pivní koupelFanoušci české kinematografie si jistě v této souvislosti vybaví úsměvný film Postřižiny, který v roce 1980 natočil Jiří Menzel podle literární předlohy  Bohumila Hrabala. Možná si vybavujete scénu, kdy si paní sládková dopřeje koupel přímo v pivovaru. Také dnes se blahodárné pivní lázně těší velké oblibě a patří k nejvyhledávanějším ozdravným procedurám. Mají relaxační a regenerační účinek na lidský organismus i unavenou psychiku. Koupel v chmelovém nápoji s přísadami dalších bylinek omlazuje pokožku, povzbuzuje imunitní systém a má i další příznivé účinky. Chmelový olej je také vhodný k uvolňujícím masážím.   

Tipy pro krásu od našich prababiček

Pivo má regenerující účinky i na lidský vlas a pokožku hlavy. Jedna z kosmetických rad z babiččina „receptáře“ doporučuje po každém mytí vlasy ještě opláchnout dobře vychlazeným ležákem a pokožku na hlavě pomalu promasírovat. Pivo totiž obsahuje účinné látky, které na vlasy působí jako výživa. Prababičky radily pít pěnivý mok, samozřejmě v přiměřeném množství, i při potížích se spaním, zažíváním nebo ledvinovými kameny.  

Pivo v gastronomii

Pivo se stalo velmi oblíbenou ingrediencí pro přípravu mnoha pokrmů. Pivo obsahuje celou škálu vitamínů a minerálních látek, a proto ho zařazujeme mezi nejzdravější potraviny. Své místo má v receptech na polévky, omáčky, těsta, ale také v pivních marinádách určených pro nakládání masa.

Autor: Obchod s dárky