Plyšoví kamarádi rozveselí kluky i holky

12. 1. 2016

Nejoblíbenějším plyšákem je malý méďa

Mezi plyšovými hračkami jsou medvídkové tak zvanou klasikou a hraje si s nimi už několikátá generace dětí! V průběhu času dostávali plyšoví medvídci nové a rozmanitější podoby. Dávno už nejsou jen hračkou, ale mají také podobu pohodlného polštářku, klíčenky nebo dětského batůžku. Medvídka se srdíčkem si dávají zamilovaní jako valentýnský dárek a je známo, že oblíbený plyšák je také vyhledávaným sběratelským artiklem. Mezi nejvzácnější exponáty patří medvídci vyrobení před 2. světovou válkou.    

Veselý medvídek – hračka na doma i na cesty    

Dnešní kluci a holky fandí moderním interaktivním hračkám, které dokáží spoustu věcí. Jako například mluvící medvídek, fešák s tříbarevnou mašlí. Co náš méďa umí? Vtipně zvýšeným tónem hlasu zopakuje okolní zvuky, třeba vyzvánění mobilu, a ještě přitom popojde směrem dopředu. Malý plyšový mazlíček může s dětmi cestovat na prázdniny nebo na školu v přírodě. V jeho příjemné společnosti se nikomu stýskat nebude! Je to spolehlivý důvěrník, kterého si děti mohou nechat jako talisman pro štěstí, až je hračky omrzí.  

Mluvící medvídek

Plyšová figurka z filmů Doba Ledová 

Milují vaše děti animované filmy? Pak jim určitě neunikla rodinná podívaná, která se v originále jmenuje Ice Age (Doba Ledová). Film s nezbednou veverkou a dalšími pravěkými zvířátky se odehrává v prehistorické době, kde je možné zažít celou řadu dobrodružství. Do většiny z nich podstatně zasáhne i veverka Scratt, a tak není divu, že tuto postavičku chtějí mít děti ve svých pokojících. Mluvící veverka je senzační hračkou, která věrně kopíruje svůj filmový předobraz. Plyšové zvířátko nelze přehlédnout díky oříšku v předních tlapkách, huňatému ocasu, výraznému protáhlému čumáčku či kulatým očím. Jedná se o mluvící a současně pohyblivou hračku, která umí hýbat hlavou.  

Víte, že…

  • plyšové hračky se začaly vyrábět teprve ve 20. století
  • hračka vyrobená z plyše nás provází takřka celým životem  
  • batolata milují velké plyšáky, ke kterým se mohou přitulit
  • předškoláci upřednostňují plyšové kamarády známé z TV
  • mladí lidé si dávají plyšáky jako dárky z lásky
  • plyšovým medvídkem nepohrdnou ani dospělí, zvláště vášniví sběratelé    

Autor: Obchod s dárky