Připravte si super dobrotu – čokoládové fondue

10. 9. 2015

O čokoládě se říká, že dokáže potěšit srdce i chuťové buňky. Pokud si rádi sem tam smlsnete na tabulce hořké nebo mléčné čokolády, určitě vám zachutná i sladká pochoutka, kterou milují Švýcaři, Francouzi a zabydlela se také u nás. Řeč je o čokoládovém fondue, kulinářsky jednoduché dobrotě, která provoní váš byt a ještě si pochutnáte.

Sladká tečka pro hosty

FonduePozvali jste přátele v neděli odpoledne na návštěvu a přemýšlíte, čím zakončit příjemný den? Společně si pochutnejte na čokoládových kouscích ovoce – to bude ta nejlepší tečka. Čokoládové fondue připravíte snadno a rychle. Kdo v kuchyni rád experimentuje, může doslova kouzlit s příchutěmi čokolády a přidávat různé příměsi na dochucení, od máty, přes kávu až po likéry.

Jak připravit čokoládové fondue

Postup přípravy oblíbené sladké pochoutky je jednoduchý. Ve fondovací nádobce rozpustíte hořkou čokoládu, ale může to být i mléčná nebo bílá čokoláda. Jestli se vám hmota zdá příliš hustá, zřeďte ji trochou mléka, případně smetany.

Na speciální jehlice (provizorně můžete použít i špejle nebo vidličky) se napichují kousky ovoce, jako jsou jahody, banány, kiwi, meruňky, hroznové víno nebo ananas. Nakrájet na kousky můžete jakékoliv ovoce, které bude vám a vašim hostům chutnat. Připravené ovoce se máčí v rozpuštěné čokoládové hmotě, kterou si můžete podle libosti dochutit.

Recept na fondue z mléčné čokolády

Jak chutná ovoce máčené v hořké čokoládové hmotě už víte? Zkuste tedy variantu s mléčnou čokoládou. Potřebovat budete následující ingredienc1:id:

  • 2 tabulky mléčné čokolády
  • 2 lžíce šťávy z pomeranče
  • 6 lžic kondenzovaného mléka   
  • 1 lžíci likéru, vhodný je višňový
  • sekané oříšky na dochucení

Postup:

Čokoládu je potřeba rozlámat a poté rozpustit na mírném ohni v kondenzovaném mléce. Do rozpouštějící se hmoty vmíchejte pomerančovou šťávu, likér a trochu sekaných ořechů (vlašských nebo lískových). Oříšky nemusíte dávat přímo do krému, stačí jimi posypat až jednotlivá sousta. Do  mléčné čokoládové směsi můžete namáčet například banány či hroznové víno.

Tip:

Vyjma ovocného likéru lze na dochucení čokoládového fondue použít i destilát. Ovoce pro máčení v rozpuštěné hmotě vybírejte zralé, ale raději pevnější druhy, které je možné dobře napíchnout, aby vám nesklouzávalo do čokoládového krému. 

Domácí oslavy s fondue

Pokud rádi trávíte konec roku v pohodlí domova nebo často hostíte přátele, nemusíte se dělat s dezertem nebo chlebíčky. Milovníci sladkých chutí si pochutnají na čokoládovém fondue a kdo sladké nerad, může si ve fondovací nádobě připravit slanou variantu ze sýra nebo s pár kousky masa.

 

Máte osvědčený recept na fondue? Těšíme se na vaše tipy v komentáři pod článkem. 

Autor: Obchod s dárky