Šlápněte do pedálů aneb Toulky na dvou kolech

20. 7. 2016

Proč se věnovat cyklistice

Pokud pravidelně jezdíte na kole, pak už jste přišli na to, že jízda s větrem o závod a cesta před vámi je skvělou příležitostí, jak si dokonale vyprázdnit hlavu. Tělo bude fit a melancholické myšlenky jsou s jízdou na bicyklu prostě neslučitelné. Řada psychologů se shoduje, že se na kole lze dostat do stavu podobného meditaci. Kdo cyklistice propadl, může se svému hobby klidně věnovat i ve vyšším věku, což u každé sportovní disciplíny možné není. A ještě jedna perlička – slavný Albert Einstein údajně vymyslel teorii relativity právě při jízdě na kole!

Doplňky pro nadšené cyklisty

Jestliže s rodinou nebo přáteli rádi vyrážíte na cyklovýlety, zcela jistě nepodceňujete předstartovní přípravu. Až se opět budete chystat na jízdu za zážitky, mrkněte do batohu, jestli v něm máte praktickou čelovku. Originální LED svítilna na kšilt vám poslouží namísto baterky a vaše ruce budou volné pro pevné držení řídítek. Cyklistickou výbavu můžete doplnit také o svítící ventilek, díky němuž vás žádné auto za tmy nepřehlédne. Tato šikovná pomůcka se aktivuje při roztočení kola a výsledkem jsou skvělé barevné efekty. Díky svítícímu ventilku uděláte parádu, a hlavně se budete na silnici cítit bezpečně.   

svítící ventilek

Na kole za princeznami

Dnes je možné po dobře upravených cyklostezkách procestovat naši krajinu křížem krážem. Jezdí s vámi na kolech i vaše děti? Pak je vezměte na cyklovýlety, jejichž cílem jsou hrady a zámky, ve kterých se natáčely oblíbené filmové pohádky. Věřte, že kluci a holky budou chtít vidět, kde „bydleli“ známí pohádkoví hrdinové, které znají z obrazovky nebo plátna kin.

Naše tipy:

1. Perfektně se na kole jezdí po jižních Čechách. Minout nemůžete například krásný zámek Hluboká nad Vltavou, vyhledávanou lokaci filmových štábů. Kdo by neměl rád klasickou pohádku Pyšná princezna (1952) a z těch novějších se v okolí zámku natáčela Jezerní královna (1998) nebo Tři bratři (2014).

2. Zdatní cyklisté mohou rovinatější terén vyměnit za obtížnější cyklotrasy na  Šumavě. Zdejší zimní krajina posloužila při natáčení filmu Anděl Páně (2005).

3. Vaším cílem může být i hrad Bouzov v malebné moravské krajině Litovelsko. Tady si určitě vybavíte českou pohádku O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987). Tak hurá na kolo!

Autor: Obchod s dárky