Také začínáte den s hrnkem kávy?

8. 6. 2016

Když v hrnku voní káva…

Tmavohnědý nahořklý nápoj z upražených a namletých semen kávovníku provází lidstvo už pěknou řádku let. První zmínky o kávě pocházejí již ze 6. století z Arabského poloostrova, odkud se káva šířila dál do světa. Evropané ji dlouho odmítali jako „dílo ďáblovo“, a teprve v 18. století si cestu do útulných kaváren našla spousta jejích příznivců. Lahodný nápoj s obsahem kofeinu si lidé rádi vychutnávali ve společnosti přátel, ale i doma o samotě. I dnes mnozí z nás nedají dopustit na ranní rituál s šálkem kávy, nebo u kafe relaxujeme během odpoledne. Bez každodenního kávového dýchánku by to totiž nebylo ono!

Kávový šálek nebo pořádný kafáč?

Vychutnávat si v klidu domova voňavý teplý nápoj můžeme z památečního hrnečku po babičce, krásného porcelánového šálku i originálního hrnku, který jsme dostali třeba k narozeninám. Důležité je, co se komu líbí! Máte smysl pro humor? Na kafe se vám bude hodit velký hrnek ve tvaru granátu nebo magický hrnek s potiskem baterie. Romantické duše pak jistě potěší zamilovaný hrníček s překvapením, z něhož horká káva obzvlášť chutná. Ostatně, hrnek nebo šálek na kávu, který si oblíbíte, vás bude věrně provázet rušným dnem v práci, nebo naopak o samotě při odpočinku.

Kofein a naše zdraví 

Říká se, že káva ráno probudí a večer pohladí. Avšak o kávě a jejích účincích na lidský organismus se vedou sáhodlouhé diskuse. Jak to s ní tedy je? Tak například některé vědecké studie prokázaly, že kofein snižuje riziko vzniku žlučových kaménků a také uvolňuje svaly dýchacích cest. Šálek kávy nás dokáže pořádně „nakopnout“, odstraňuje únavu a zvyšuje naši schopnost koncentrace. Káva ovšem neprospívá lidem s nemocným srdcem a vyhnout by se jí měly i nastávající maminky. Rovněž během kojení miminka není pití kávy doporučováno. Mezi odborníky vesměs panuje shoda, že takové dva či tři šálky kávy denně nejsou pro lidské zdraví pohromou. Takže opět platí „všeho s mírou“.

Kávová etiketa aneb jak správně servírovat kávu

Káva není ledajaký nápoj a při jejím servírování platí určitá stolovací kultura. Jistě se vyplatí znát alespoň pár pravidel, jak kávu hostům podávat, aby to mělo styl. Možná se necháte inspirovat a naše tipy využijete třeba při setkání s přáteli.

Jak na to…

1. Kávu do šálku lijte postupně, vždy před hosty a nikdy ne předem v kuchyni.

2. Nezapomeňte nachystat podšálek a lžičku přiměřené velikosti.

3. Také velikost kostek cukru musí být v přiměřeném poměru k objemu šálku.

4. Servírujte i malou konvičku se šlehačkou a hodí se i sklenice vody.

5. Platí zásada, že ve společnosti neochutnáváme kávu lžičkou.

6. Ke kávě lze podávat i skvělý nepečený dezert.

Při konzumaci dobré kávy si můžete smlsnout třeba na sušenkách, čerstvé zmrzlině nebo belgických pralinkách. Šikovné hospodyňky zvládnou připravit i domácí dezert Tiramisu či jinou sladkou dobrotu. Věřte, že kávový dýchánek se sladkým překvapením ocení všechny vaše kamarádky.

Autor: Obchod s dárky