Vtipné dárky k narození dítěte

13. 4. 2016

Tak trochu netypické hodiny

Plánovat den s novorozencem je poněkud ošidné, protože miminka po narození mají vlastní režim a na okolní svět si teprve zvykají. Pokud chcete rodiče děťátka překvapit, neváhejte jim darovat originální hodiny Baby Timer, které přinášejí dokonalý přehled o tom, co miminko v pravidelných intervalech potřebuje. Od krmení, přes spánek až po přebalování. Klasický ciferník na našem modelu nástěnných hodin nečekejte – hodinové ručičky se nepohybují od číslice k číslici, ale od jednoho piktogramu k druhému. Hodiny Baby Timer jsou ideálním důkazem toho, že den čerstvých rodičů se bude řídit především podle jejich drobečka.

Hodiny Baby timer

V případě nouze rozbij sklo!

O tom, zda miminku pořizovat dudlík nebo ne, dodnes nepanuje shoda. Ať tak či onak, tato praktická věcička může být i součástí vtipného dárku pro nastávající rodiče. Jako třeba v případě úžasné vychytávky Baby emergency. Malá červená krabička z kvalitního plastu na první pohled připomíná běžnou požární krabičku na nouzový klíč. Opatřena je výstižným nápisem „V případě nouze rozbij sklo!“ a uvnitř je uložen bílý kojenecký dudlík. Podobně jako požární krabičku, s bezpečně uschovaným klíčem k nouzovému východu, můžete i Baby emergency umístit na jakékoliv viditelné místo. Tato krabička na dudlík je sice poněkud neobvyklá, ale zaručeně pobaví!     

Baby emergency frame

Oslavy narození miminka jinde ve světě

Zajímá vás, jak se v cizích zemích slaví příchod nového človíčka na svět a jaké dárky se při této krásné příležitosti dávají? Tak například v Německu sousedé poznají, že se narodilo miminko, velmi snadno. Němci totiž zdobí domy figurkou čápa a dětským oblečením, které věší okolo dveří nebo na živý plot. S příjemnými dárky mohou počítat novopečení rodiče v Mexiku. Když se v rodině narodí holčička, hosté na oslavu přinesou dárek v podobě čokolády, pokud přijde na svět chlapec, může se tatínek, coby hlava rodiny, těšit na doutníky.

Víte, že…

  • v Rusku se narození děťátka slaví doma a pozvaná návštěva přináší rodičům praktické dárky, jako třeba dudlík nebo oblečení pro kojence
  • Holanďané nosí čerstvým rodičům speciální kulaté sušenky obalené anýzovými semínky
  • sladký dort stylizovaný do podoby velkého dudlíku či láhve na mléko dostávají darem rodiče novorozence v některých částech Ameriky

Autor: Obchod s dárky