Vyrobte si k Halloweenu ozdůbky z gumiček Loom Bands

21. 10. 2014

Hledáte báječnou zábavu pro sychravé podzimní večery, která zaujme děti i dospělé? Vyzkoušejte originální pletení nejrůznějších ozdůbek z kreativní Loom Bands sady. Na dveře už klepe Halloween, a tak si můžete vytvořit třeba šikovné přívěsky na klíče s motivy, které k svátku všech duchů a strašidel neodmyslitelně patří. Inspiraci najdete v našem článku a video ukázkách.

Jak si z pružných gumiček Loom Bands udělat malou dýni   

Dýně - HalloweenVydlabané dýně, jeden ze symbolů halloweenského svátku (31. října), už zdomácněly také v našich končinách. Zatímco naši předkové vyřezávali otvory pro světýlka spíše do cukrové řepy, dnes k tomuto účelu slouží hlavně dýně. Vyjma této oblíbené přírodní dekorace si můžete k svátku plného strašidel a čarodějnic připravit i neokoukané přívěsky a ozdoby z barevných gumiček Loom Bands. Skvěle vypadá například malá dýně, jejíž výrobu můžete krok za krokem sledovat na video návodu.  

Co budete potřebovat?

K ruce si vezměte tvořivé sady Loom Bands, které obsahují gumičky v rozmanitých barvách a také zakončovací svorky („esíčka“), háčky a jednoduchý plastový stav. Pro tvorbu mini dýní vám budou stačit pouze dva druhy barev, a to gumičky oranžové a zelené. Tak, s chutí do toho!

Jak si z gumiček uplést malé strašidýlko

Halloween – to nejsou jen oranžové dýně v mnoha podobách. Už staří Keltové věřili, že se o halloweenské noci po venkovské krajině potulovali duchové a strašidla. Máte rádi legendy? Vytvořte si k Halloweenu úžasná mini strašidýlka, kterých se určitě nikdo nebude bát. Naopak potěší každého, komu svým výtvorem budete chtít udělat radost. Jak na to? Mrkněte na následující video.

Mini dekorace pro fanoušky Harryho Pottera

Patří vaše děti k milovníkům příběhů o nadaném čarodějnickém učni ze školy v Bradavicích? Pak si mohou sami, nebo s pomocí šikovného dospěláka vyrobit z gumiček Loom Bands čarodějnický klobouk, jako měl Harry Potter. Miniaturní provedení kouzelnické čepice se může stát například perfektní násadou na tužky. Jak postupovat vám ukáže přiložený video návod.

 

Víte, že…

  • K halloweenu patří dvě typické barvy – oranžová a černá. První z nich symbolizuje sklizeň, ta druhá značí temnotu a smrt.
  • Spojení dýně a svíček má svůj původ v Irsku. Svíčky se do vydlabaných dýní dávaly proto, aby od domu odehnaly zlé síly a duchy.
  • K Halloweenu patří i černé kočky, které byly podle tradice spojenkyněmi všech čarodějnic a chránily jejich sílu a kouzla.
  • V některých zemích se na svátek strašidel děti baví hrou, při níž loví z kádě s vodou potopená jablka. Mohou použít jen své zuby, nikoliv ruce.

Slavíte Halloweena? Nebo ho považujete za americký komerční svátek? Těšíme se na váš názor v komentářích pod článkem. 

Autor: Obchod s dárky