Whisky – nápoj gentlemanů

5. 3. 2015

Jedna zajímavá teorie tvrdí, že zatímco kofein život zkracuje, alkohol ho prodlužuje. Našemu zdraví údajně více prospívá dopřát si denně malé množství alkoholu než malé množství kávy. Milovníci první varianty budou s touto teorií jistě souhlasit. Ale ať už dáváte přednost šálku horkého kafe nebo naopak  skleničce whisky, vydejte se s námi po stopách nápoje, který s oblibou pijí angličtí lordi i všichni správní chlapi.

Který národ stojí za výrobou whisky?

O to, kdo první vynalezl populární životadárný nápoj, se přetahují dvě země, Skotsko s Irskem. Zatím je nikdo nerozsoudil. Ovšem mezi Skoty už po mnoho let koluje rčení, že Irové možná whisky vynalezli, jenže oni ji dovedli k dokonalosti. Historicky ověřené je, že první palírny, zprvu pouze ilegální, vznikaly už před 500 lety. Voda života, jak zní latinský název pro whisky, se spolu se Skoty a Iry dostala až na americký kontinent a do Kanady. To, že si na Divokém západě drsní kovbojové rádi v saloonu objednávali dvojitou whisky, můžeme vidět i v oblíbeném českém filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964). Tady je krátká video ukázka…

Proč se whisky začala vyrábět?   

Za to, že whisky chutná v každé zemi jinak, mohou použité suroviny i technologický postup. Jedno je však společné – pokaždé šlo o to, že farmářům zbyl ječmen nebo jiná obilovina a nejvýhodnější bylo udělat z přebytků lihovinu. Nejprve se whisky vyráběla metodou jednoduché kotlíkové destilace. Teprve roku 1831 byl vynalezen speciální kotel k tzv. kontinuální destilaci, která umožňovala velkovýrobu obilné whisky. Kapalina se skladuje v sudech, ve kterých dochází k jejímu kvašení a zrání. Kvasná nádoba se obvykle zhotovovala z modřínu nebo oregonské borovice, ale dnes už moderní palírny používají hlavně nerezové nádoby.   

Od skotské až po japonskou whisky

Máte nejraději skotskou whisky? K její výrobě se používá ječmen, který je sušen nad otevřeným rašelinovým ohněm, a proto má nápoj zajímavý rašelinový nádech. Zatímco Skotové svou whisky destilují dvakrát, jejich irští konkurenti až 3krát. Slad k výrobě jemné irské lihoviny se suší v uzavřených pecích a whisky tak získává chuť bez nádechu kouře a rašeliny.

Kovové náboje do pitíZe státu Kentucky pochází známá americká whisky, zvaná také bourbon. Zákon dokonce stanovuje, že při její výrobě musí být použito minimálně 51 % kukuřice. Převážně ze žita nebo více druhů zrn se vyrábí kanadská whisky a kdo má rád alkohol ze země vycházejícího slunce, může ochutnat slavnou japonskou whisky, jejíž výroba začala až v roce 1923.

Tip na dárek pro milovníky whisky

Příznivcům skutečně ostrého alkoholu neváhejte darovat originální kovové náboje do pití určené k ideálnímu chlazení whisky. Speciální kovové nábojnice stačí uložit do chladničky ke krátkému zmrazení a poté si vychutnat oblíbený nápoj dokonale vychlazený. Na rozdíl od běžných ledových kostek, které se ve whisky rozpustí, mají šikovné kovové náboje tu výhodu, že nápoj neředí. 

       

Autor: Obchod s dárky