Zabavte děti kouzelným tekutým pískem

13. 2. 2015

Senzační novinkou, která uchvátila kluky a holky po celém světě, je zázračný tekutý písek pro děti. Toto netradiční pískoviště se pohodlně vejde do každého dětského pokoje nebo herny. Když venku prší, sněží nebo mrzne a děti nemohou ven, s lehce tvarovatelným pískem si kdykoliv pohrají v teple domova. Děvčata můžou dělat jednu bábovičku za druhou a kluci třeba zkusí postavit pohádkový hrad. Jak na to? Neváhejte se inspirovat naším článkem.

Zábavné tvoření pro celou rodinu

Občas se vaše děti nudí? Pořiďte jim letošní vánoční megahit, jakým je skvělý tekutý písek pro děti. Možná, že tato měkká a hebká hmota učaruje i vám a rádi se na chvíli vrátíte do dětských let. Perfektní je, že tekutým pískem určeným pro zábavu dětí i hravých dospělých se nikdo neušpiní ani neumastí. Dokonale tvárná hmota, kterou můžete lehce smýt vodou, je příjemná na dotek a hygienicky nezávadná. Děti od tří let si s ní mohou hrát podle libosti. Tekutý neboli kinetický písek nikdy nevyschne a stále dokola z něj mohou jemné dětské prsty vytvářet zajímavé výtvory.

Super lék proti nudě  

V oblíbené písničce pánů Svěráka a Uhlíře se zpívá, že „dělání, dělání, všechny smutky zahání“. Je to tak, a platí to pro všechny generace! Když se malému školákovi něco nepovede ve škole nebo je nastydlý a nemůže ven za kamarády, zázračný tekutý písek ho opravdu naplno vtáhne do tvořivé činnosti. Stačí popustit uzdu fantazii a kreativitě. Při práci s neobyčejným pískem světle hnědé barvy si děti skvěle procvičí jemnou motoriku prstů a rukou i další dovednosti.  

Jak s tekutým pískem pracovat

S kinetickým pískem je možné pracovat jako s těstem na koláč nebo domácí cukroví. Dá se jednoduše vykrajovat, mačkat a různě tvarovat. Z tekutého písku si mohou děti vykrojit například jednotlivá písmena a poskládat z nich své jméno či jiný nápis. Menší kluci a děvčata asi nejprve začnou s bábovičkami, které dobře znají z pískoviště, a ti větší se mohou pustit do složitějších výtvorů, včetně hradů nebo zvířátek. Když se něco nepovede, nevadí! Tekutý písek nikdy neubude a tak lze kdykoliv začít znovu.

 

Tajemství hmoty, která nadchla děti i dospělé

Jak to, že se magický tekutý písek při hraní nelepí nebo nerozpadá? Fígl výrobce spočívá v tom, že z 98 % se jedná o písek a zbylá dvě procenta směsi tvoří speciální pojivo, které je chráněné patentem. Rodiče myslí především na bezpečnost svých dětí a u tohoto výrobku se mohou zcela spolehnout na jeho zdravotní nezávadnost. Netoxický a ekologický tekutý písek pro děti si už našel cestu nejen do dětských pokojů, ale i do školních tříd a zájmových kroužků.    

 

Autor: Obchod s dárky